2012-03-16
Nytt Samyang fisheye-objektiv med trinnløse blendere
Samyang lanserer et nytt fisheye-objektiv, Samyang 8mm T3.8 Fisheye CS som er spesielt beregnet for filming med følgefokus. Det nye objektivet er tilpasset SLR-kameraer med APS-C bildesensor og leveres i fatninger for Canon EF og Nikon F.
Det nye objektivet er bygget på den tidligere modellen Samyang 8mm 1:3.5 Fisheye CS, men har blitt tilpasset for filming med en lysstyrke tilsvarende F/3,8. For å forenkle avlesing av fokus- og blenderverdiene er skala-stigen plassert parallelt med objektivets lengdeakse.
"Objektivet er utstyrt med en tannet fokusring som er kompatibel med følgefokus-systemer og har en jevn og trinnløs blenderinnstilling. Dette medfører en meget nøyaktig kontroll over både fokus og dybdeskarpheten under innspillinger”, sier Knut Kalland hos Focus Nordic Norway AS, norsk importør for Samyang.
Pris og leveringstid.
Samyang 8mm T3.8 Fisheye CS kommer i butikkene i april og vil koste ca. kr 3.000,- inklusive mva.
Tekniske data:
- Brennvidde: 8 mm
- Blenderområde: T3.8 til T22
- Sensor størrelse: APS-C
- Synsfelt: 180º (APS-C-DX 1,5 x), 167º (APS-C 1,6 x)
- Fokusområde: 0,3 m ~ 8
- Optisk konstruksjon: 10 linser (1 asfærisk) i 7 grupper
- Fatninger for: Canon, Nikon F
- Vekt: 418 gram (Canon), 396 gram (Nikon)
- Mål: 77,3 x 75 mm (Canon), 74,8 x 75 mm (Nikon)
For ytterligere informasjon: Knut Kalland, e-post: knut.kalland@focusnordic.no
Informasjonen er publisert på Mynewsdesk - http://www.mynewsdesk.com
Informasjon om bedriften: Focus Nordic AB
Nyheten presenteres i samarbeid med MyNewsdesk