2009-11-19

RS tilføyer mere enn 1100 nye komponenter fra Microchip til sortimentet

Produktbilde fra bedriften RS Components Norge - Dekker XLP™ PIC micros

Det utvidede sortiment dekker XLP™ PIC micros og en utvidet serie av utviklingssett

RS Components, ledende distributør av elektronikkomponenter, elektromekaniske og industristrielle produkter, har tilføyd over 1100 nye komponenter til utvalget av produkter fra Microchip Technology, en førende leverandør av mikrokontrollere og analoge halvledere. Det utvidede utvalg betyr, at RS nå har de mest up-to-date mikrokontrollere og utviklingssett fra Microchip til levering direkte fra lager til design-ingeniører.

De nye produkter i RS’ sortiment omfatter Microchip’s PIC® Microcontroller nanoWatt XLP familien, som tilbyr nye industri-standarder med den laveste standby-strøm. XLP teknologien tilbyr design-ingeniører en riktig god og kompatibel lav-effekts migration path, som omfatter on-chip perifere enheter til USB og mTouch™.

Funksjonene i PIC® MCUs med nanoWatt XLP teknologi omfatter standby strøm ned til 20 nA, real-time clock strøm ned til 500 nA og watchdog timer strøm ned til 400 nA, hvilket gjør serien ideel til alle batteri-drevne eller strømbegrensede applikasjoner. Microchip har integrert alle 3 funksjoner i deres 8-bit og 16-bit XLS serie, hvilket gir større frihet til designere, som har bruk for å få produkter til å kjøre i lengere tid ved lavere batteristrømforbruk.

Til support for PIC® MCUs med nanoWatt XLP technology er det 3 nye PIMS (Plug in Modules) som passer inn i Microchip’s eksisterende 8-bit / 16-bit utviklings-kort. RS har også i høy grad utvidet sortimentet av Microchip utviklingssett og tilbehør til levering direkte fra lager til support for design-ingeniører i forbindelse med deres utvikling av PIC® MCU baserte løsninger.

Mitch Little – VP for Worldwide Sales & Applications hos Microchip sier; “Microchip er særdeles tilfredse med de investeringer, som RS har foretatt. Med den nye serie av nanoWatt XLP PIC® mikro-kontrollere og et utvidet sortiment av utviklingssett, gir utvalget av Microchip produkter hos RS design-ingeniører mulighet for å finne de produkter, de skal bruke fra en ledende distributør på markedet.”

Chris Page, General Manager for Electronics hos RS konstaterer: “RS har arbeidet tett sammen med Microchip for å få de nyeste teknologier med i vårt utvalg og skape det nyeste sortiment av Microchip produkter, som kan fås. Da produktene kan leveres i fleksible antall i produksjonsforpakning har RS alle de emner, som design-ingeniører har bruk for, når de anvender Microchip technology til utvikling, fremstilling av prototyper og små produksjonsserier.”

Hele sortimentet av Microchip produkter finnes online på www.rsonline.no komplett med tekniske data, produkt-egenskaper og applikasjons noter for lett og presist produktvalg.

Informasjon om bedriften: RS Components Norge