2010-05-12

Premier Farnell er sponsor for 3 funksjonshemmede idrettsutøvere, hver med ambisjoner om å delta i Paralympiske Leker 2012

Maj 2010, London - Premier Farnell plc (LSE:pfl gir sponsorstøtte til tre funksjonshemmede idrettsutøvere, David Stone (Europa), Nurulasyiqah Mohammad Taha (Sørøst-Asia) og Sam Kavanagh (Amerika), mens de forbereder seg til deltakelse i paralympiske leker i London 2012. Alle disse utøverne er på toppnivå innenfor sine sportsgrener og har oppnådd betydelige internasjonale suksesser. I samsvar med Premier Farnells engasjement i å støtte lokalsamfunn, vil selskapet sørge for finansiering og støtte til disse utøverne mens de fortsetter å utmerke seg i den internasjonale konkurransen.

I tillegg til å støtte utøvere, vil Premier Farnell promotere noen av de siste innovasjonene innen sportsteknologi via en eksklusiv Sport Technology portal på element14, e-samfunn for elektronikkdesignere. Denne spesielt utviklede portalen inneholder en mengde informasjon om teknologiapplikasjoner som benyttes i sportsarrangementer på toppnivå. Innholdet vil bli forsterket med innsiktsfulle og interessante bidrag fra utøverne selv via deres blogger, såvel som informasjon fra industrieksperter. For mer informasjon om disse teknologiene og de tre utøverne, besøk portalen Sports Technology: www.element-14.com/community/groups/sport-technology.

Den europeiske paralympiske utøveren er den britiske syklisten David Stone som har cerebral parese. Den 28 år gamle David, som har syklet siden han var åtte år, spesialiserer seg i temporitt og har hatt en rekke suksesser i seniorløp rundt om i verden de siste årene. Han debuterte i paralympiske leker i Sydney i 2000 og fortsatte med å vinne gullmedalje i sin klasse i begge landeveisrittene under lekene i Beijing 2008. Davids store målsetting er å gjenta suksessen på hjemmebane, men før det vil han konsentrere seg om både World Cup og verdensmesterskap.

Nurulasyiqah Mohammad Taha fra Singapore har spilt boccia de siste syv årene - et spennende og krevende innendørs ballspill opprettet for utøvere med diagnosen cerebral parese, muskeldystrofi eller andre nevrologiske former for fysisk funksjonshemming. Boccia har nå utviklet seg til å bli en stor sport både internasjonalt og i de paralympiske leker, og Nurul har deltatt i en rekke regionale og internasjonale konkurranser - og satt Singapore på kartet innen denne sportsgrenen. Med støtte fra Premier Farnell, håper Nurul å realisere sin drøm om å gjøre det godt under de kommende paralympiske leker i London 2012 og deretter.

Den nordamerikanske utøveren er Sam Kavanagh, en sprintbanesyklist som fikk interesse for grenen etter at han måtte amputere sitt venstre ben etter en skredulykke i 2005. Sam har allerede satt opp sitt mål om suksess i London i 2012. Sam er også bygningsingeniør, og han har et ønske om at hans innsats oppmuntrer og inspirerer andre til å overkomme hindre i sine liv slik at de kan takle alt med det de er i stand til. Sam har valgt å leve sitt liv med amputert ben, ikke på sidelinjen, men forsøker å presse seg selv videre i håp om å utvikle prostestisk teknologi videre, og endre samfunnets syn på funksjonshemmede.

«Sam, David og Nurul er bemerkelsesverdige individer som legemliggjør de høye målsettingene vi verdsetter i Premier Farnell,» sier Harriet Green, CEO i Premier Farnell. «De er en inspirasjon for alle og i løpet av de neste to årene vil vi feire deres fremgang, støtte dem i deres mål og arbeide med dem for å forstå hvilken rolle teknologi kan spille i deres sportslige resultater.”

Informasjon om bedriften: Farnell Norge